Poznáte ženu na fotografiích

Poznáte ženu na fotografiích

Na základě zveřejněných fotografií se žena sama přihlásila na Policii ČR. Děkuji proto všem médiím za spolupráci po jejím pátrání.

nprap. Michaela Nováková

Kontaktujte Policii ČR.

Dne 5. července 2020 se na policisty Obvodního oddělení Kladno – město obrátila patnáctiletá dívka z Kladna, aby oznámila, že v obchodním centru v Kladně v ulici Petra Bezruče přišla o svůj mobilní telefon.

Oznamovatelka přístroj Apple iPhone 11 zanechala na veřejných toaletách ve výše zmiňovaném obchodním centru, čehož využila zatím nezjištěná žena, která zde zapomenutý telefon našla a místo toho, aby ho odevzdala právoplatné majitelce, si tento ponechala.

Případ je prošetřován jako přečin zatajení věci a pachatelce hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Citace zákona č. 40/2009 – trestní zákoník, § 219, odst. 1):

„Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.“

Policisté ihned po nahlášení provedli šetření v obchodním centru a na záběrech z bezpečnostních kamer zjistili, kdo je nepoctivý nálezce.

Ze záznamu kamer byly pořízeny fotografie podezřelé, Aby se ji podařilo zdárně vypátrat a dopadnout, přivítali by policisté poznatky od občanů, které by vedly k odhalení totožnosti této ženy.

Jakékoliv informace k její osobě je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – město, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na