Malí návštěvníci zavítali na policii

Malí návštěvníci zavítali na policii

Malí návštěvníci zavítali na policii

KLADENSKO – Žáci ze základní školy navštívili policejní služebnu.

 

Policisté obvodního oddělení Kladno připravili pro děti ze Základní školy Maltézských rytířů v Kladně prohlídku na kladenské policii.

Jako první policejní služebnu v měsíci lednu navštívili ti nejmenší, a to žáci z prvních a druhých tříd, které policistka OTP Kladno v úvodu seznámila s prostředím tohoto obvodního oddělení a poté uskutečnila besedu na téma dopravní výchova, nebezpečné situace a policejní činnost. Po ukončení o besedy s preventivním zaměřením si děti převzal policista z místního obvodního oddělení, který prošel s malými návštěvníky dozorčí službu, kde se přijímají veškerá oznámení od občanů. Dále si děti mohly prohlédnout například policejní celu a služební vozidlo s vysílačkou a majákem. Policista předvedl ukázku techniky, zbraní a výstroje a výzbroje pořádkové jednotky, ale také služební pouta, obušek nebo zastavovací terčík s reflexní vestou. Za odměnu přijal žáky ve své kanceláři i vedoucí tohoto obvodního oddělení Kladno, který s nimi podiskutoval a zodpověděl jejích zvídané dotazy.

V dalších dnech toto policejní obvodní oddělení navštívili i starší žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd, pro které vedoucí npor. Mgr. Michal Strieborný s policisty místního oddělení připravili taktéž exkurzi na policejní služebně s ukázkami a preventivním programem. V tomto případě bylo s žáky besedování se zaměřením na téma nebezpečné situace, kyberkriminalistu, kyberšikanu a trestní odpovědnost.

Preventivní program s policejními ukázkami zaujal přibližně přes sto žáků od prvního do pátého ročníku, kteří ho se zájmem a nadšením sledovali a byl doplňován různými dotazy. Celá tato akce byla ze strany doprovázejícího pedagogického personálu velmi kladně hodnocena.

 

nprap. Jana Šteinerová

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na