Krádeže, vandalové to vše řešili strážníci během víkendu

Krádeže, vandalové to vše řešili strážníci během víkendu

Krádeže, vandalové to vše řešili strážníci během víkendu

V uplynulém víkendu strážníky Městské policie Kladno zaměstnali mimo jiné zloději zboží z obchodů a vandalové. Na tísňovou linku strážníků oznámil pracovník ostrahy, že zadrželi ženu, která se asi chtěla líbit svému okolí. Z regálu si totiž vybrala řasenku a rtěnku a ty na místě také použila a poté vrátila zpět do prodeje. Svým chováním způsobila škodu ve výši bezmála tři sta korun. Poškozené zboží si po příjezdu strážníků odkoupila a její přestupek byl řešen hlídkou v příkazním řízení.
Druhý zloděj se zaměřil na sladké, a aby nabitou energii vysportoval, snažil se utéct před pracovníkem ochranky. To se mu i povedlo, ale pouze do té doby, než hlídka muže podle popisu a také za pomoci kamerového systému nedaleko zadržela. Poté co muž utekl z obchodu a snažil se zmizet ochrance v ulici Petrohradská, sundal červenou mikinu a tím zmátl svého pronásledovatele. To už ho však sledoval pracovník městského kamerového systému. Mladík přešel ulici Vítězná a podél čerpací stanice pak odcházel pryč. Ale to už u sebe neměl ani svůj svršek a ani odcizené zboží. Hlídka strážníků mladíka zastavila, ten se ke krádeži přiznal a také ukázal místo, kam odhodil svou mikinu a odcizené čokolády. Obchodu vznikla škoda ve výši čtyři sta korun. Také jeho přestupek hlídka řešila příkazem na místě.
V sobotu ve večerních hodinách vyjížděli strážníci na oznámení, že na zastávce ČD Kladno – město nějací dva muži vykopli výplň dveří čekárny a velkého proskleného okna. Hlídka na místě zjistila dva muže, u kterých provedla dechovou zkoušku. Obě byly pozitivní. První z mužů nadýchal 0,57 ‰ alkoholu v dechu a druhý 1,54 ‰. Vzhledem ke vzniklé škodě a podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci si oba výtržníky převzala od strážníků k dalšímu šetření přivolaná hlídka Policie České republiky

Alena Purkytová

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na