Během chvíle se skupinka mužů dopustila několika přestupků najednou

Během chvíle se skupinka mužů dopustila několika přestupků najednou

Během chvíle se skupinka mužů dopustila několika přestupků najednou

V úterý večer způsobila skupina třech mužů pozdvižení v ulici Moskevská.
Obyvatelé jednoho z domů si strážníkům stěžovali, že muži před domem popíjejí alkohol a svým chováním budí veřejné pohoršení. Již při příjezdu bylo zasahujícím strážníkům jasné, že je čeká nepříjemná debata. Všichni přítomní byli totiž pod vlivem alkoholu a chovali se agresivně. Na výzvu strážníků k předložení dokladů totožnosti vůbec nereagovali. Když byli hlídkou poučeni a seznámeni s tím, že se dopouští přestupku, dva z mužů svou totožnost sdělili ústně. Třetí z party však odmítal s hlídkou spolupracovat a začal strážníky vulgárně urážet a jednoho ze zasahujících se pokusil také fyzicky atakovat. V tom mu ale bylo za pomoci slzotvorného prostředku zabráněno. Poté muž svou totožnost hlídce sdělil. Hlídka zasaženému muži poskytla vodu k výplachu očí a všechny poučila o tom, že jejich jednání bude dále řešit správní orgán. Tím byla celá událost ukončena a přítomní odešli.
O hodinu později přijal operátor tísňové linky strážníků oznámení o tom, že se v ulici Moskevská vzájemně napadají dvě osoby. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že jsou to ti samí muži, kteří byli strážníky již za své chování řešeni.
Aby hlídka zabránila v jejich vzájemném napadání a narušování veřejného pořádku, byla všem mužům přiložena pouta. Nepoučitelné výtržníky strážníci předvedli na služebnu Policie České republiky. Dechové zkoušky pak prokázaly, že všichni aktéři byli pod vlivem alkoholu. Jeden dechovou zkoušku odmítl a u zbylých pak přístroj ukázal 1,33‰ a 1,90‰ alkoholu v dechu.

Alena Purkytová

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na