Zapomenutá ledvinka byla vypátrána

Zapomenutá ledvinka byla vypátrána

Zapomenutá ledvinka byla vypátrána

KLADENSKO – Obsahem byla peněženka s platebními kartami a finanční hotovostí.

 

Na policejní služebnu Kladno Kročehlavy se dne 24. června 2020 ve večerních hodinách dostavil osmatřicetiletý muž učinit oznámení o odcizení odloženého příručního zavazadla – ledvinky.

Téhož dne poškozený muž v čase od 13.00 do 14.00 hodin na úřadě v Kladně v ulici Osvobozených politických vězňů zanechal na toaletě volně ležet ledvinku. Obsahem tohoto příručního zavazadla byla peněženka hnědé barvy s osobními doklady finanční hotovostí a platebními kartami. Ztrátu ledvinky poškozený zjistil až v podvečerních hodinách po příchodu domů. Vzniklá škoda je ve výši 1 500,-Kč.

Policisté tento případ začali prověřovat jako podezření z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů.

Na základě prvotního šetření však bylo zjištěno, že následujícího dne 25. června 2020, jakmile byl v ranních hodinách úřad otevřen, byla zde provedena kontrola a v prostorách, kde si muž ledvinku omylem ponechal, byla ledvinka i s obsahem nalezena. Majitel měl v tomto případě velké štěstí.

Policie neustále upozorňuje občany, aby byli opatrní a dávali si na své věci pozor a své kabelky, peněženky, batohy, ledvinky, kufříky a ostatní věci neponechávali nikde bez dozoru. Pachateli k obohacení se ve svůj prospěch mnohdy postačí jen malá chvilka nepozornosti, aby se zmocnil cizího majetku.

 

nprap. Jana Šteinerová

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x