Usedli za volant v zákazu řízení

Usedli za volant v zákazu řízení

Usedli za volant v zákazu řízení

KLADENSKO – Za porušení platného zákazu řízení hrozí řidičům trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Policisté obvodního oddělení Zlonice při provádění silniční kontroly na pozemní komunikaci v obci Šlapanice dne 18. února 2021 v odpoledních hodinách zastavili ke kontrole osobní vozidlo. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízením motorových vozidel. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je čtyřiatřicetiletý muž z Litoměřic, u kterého bylo provedenou lustrací zjištěno, že má vyslovený platný zákaz řízení vydaný Městským úřadem Slaný do dubna 2021.

Několik minut po třiadvacáté hodině ve čtvrtek 18. února 2021 policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy kontrolovali na pozemní komunikaci osobní vozidlo značky Audi, jehož řidičem byl čtyřiatřicetiletý muž z Kladna. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidič usedl za volant, i přestože má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel na základě rozhodnutí Městského úřadu Slaný v prosinci 2020 v délce trvání dvaceti měsíců. Dále policisté muže vyzvali k testu na přítomnost návykových látek, který byl s pozitivním výsledkem na drogy.

Policisté oba dva případy prošetřují a řidiči jsou za své protiprávní jednání podezřelí z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který jim hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až na 2 roky.

Dále policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy kontrolovali na silnici v ulici Libušina v Kladně osobní vozidlo, které řídila devatenáctiletá žena z Kladna. Policisté řidičku vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k testu na přítomnost návykových látek. Výsledek na drogy byl pozitivní, ale řidička se odmítla podrobit lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. Policisté tento případ nyní prošetřují jako přestupek v dopravě.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

 

nprap. Jana Šteinerová

 

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x