Slunečné počasí vylákalo obyvatele města do parků, ulic a dětských hřišť. Strážnici zde zvyšují kontrolu

Slunečné počasí vylákalo obyvatele města do parků, ulic a dětských hřišť. Strážnici zde zvyšují kontrolu

Slunečné počasí vylákalo obyvatele města do parků, ulic a dětských hřišť. Strážnici zde zvyšují kontrolu

Slunečné počasí vylákalo obyvatele města ven z domovů. Parky, ulice a dětská hřiště se zaplnila návštěvníky. Strážníci Městské policie Kladno proto na těchto místech zvýšili kontroly. I přes úsilí a snahu strážníků zabezpečit veřejný pořádek a bezpečnost občanů se občas stane, že někteří z obyvatel města nerespektují pravidla slušného chování ani zákony a tím narušují poklidné soužití nás všech.

Znovu upozorňujeme, že pokud jste svědky takového chování, řešením není zveřejnit to na sociální síti, ale volat na tísňové linky. Příkladem je událost, ke které údajně došlo v úterý večer. Ze sociálních sítí se ke strážníkům dostala informace, že u sportoviště nedaleko 14. Základní školy v ulici Ukrajinská, byl napaden hoch skupinou dětí, které se mu snažily odcizit mobilní telefon. To se jim nepodařilo, tak chlapce fyzicky napadly a způsobily mu drobné zranění v obličeji. Bohužel, rodiče poškozeného hocha nic Policii České republiky nebo Městské policii Kladno neoznámili a vše řešili pouze uveřejněním a stížností na práci policie a strážníků na sociální síti. Takto se problém skutečně nevyřeší a vše měli rodiče postiženého dítěte okamžitě nahlásit policii nebo strážníkům. V rámci situační prevence bude během tohoto roku rozšířen Městský dohlížecí kamerový systém. Dvě kamery budou umístěny také na křižovatkách ulic Polská x Wednesbury a Wednesbury x Ukrajinská. Do doby, než zde budou kamery umístěny, zajistí kontrolu a dohled v okolí základní školy hlídky strážníků a asistentů prevence kriminality. Velkou pomocí jsou, v takových případech, samotní všímaví obyvatelé, kteří případné incidenty neprodleně oznámí na linku 158 nebo 156.

Dalším problémem bezpečnosti obyvatel města a čistoty veřejných prostranství ve městě jsou nezodpovědní majitelé psů a také uživatelé omamných a psychotropních látek, kteří odhazují použité injekční stříkačky. Strážníci pejskaře, kteří neuklidí po svém zvířeti, pokutují. Během dvou měsíců hlídky za přestupky znečištění veřejného prostranství a za nezajištěné, volně pobíhající psy, rozdaly pokuty ve výši deseti tisíc korun.

Během prvního čtvrtletí roku 2023 vyjížděly hlídky kladenských strážníků ke 113 případům sběru použitých injekčních stříkaček. Ve stejném období roku 2022 to bylo 95 výjezdů. Za celý uplynulý rok pak strážníci na sběr stříkaček vyjížděli ve 415 případech. Při besedách v mateřských a základních školách, ale také při besedách se seniory, strážníci vysvětlují, jak se nálezce injekční stříkačky má chovat. Velkou část nalezených použitých stříkaček tak na linku 156 oznamují děti. Pro pracovníky prevence je to skvělá zpětná vazba.

Alena Purkytová

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x