Řidič se spolujezdkyní se v autě prohodili

Řidič se spolujezdkyní se v autě prohodili

Řidič se spolujezdkyní se v autě prohodili

Důvodem byl platný zákaz řízení muže.

Ve čtvrtek 20. ledna, krátce po šesté hodině ranní, došlo v ulici Pražská v Kladně ke střetu dvou vozidel. Příčinou bylo nejspíš nedání přednosti. Na místo nehody přijela kladenská městská policie, policisté z obvodního oddělení Kladno-Kročehlavy, dopravní policisté a zdravotníci.

Strážníci z městského kamerového systému zaznamenali, že si v havarovaném Mercedesu prohazuje posádka místa. Z videozáznamu se prokázalo, že opravdu vozidlo řídil muž, kterého policisté ztotožnili jako 23letého. Ten se v autě prohodil s jeho o dva roky mladší spolujezdkyní z toho důvodů, že on má platný zákaz řízení od září loňského roku do konce ledna letošního roku.

K dopravní nehodě došlo tak, že 23letý muž řídil vozidlo Mercedes, přičemž na křižovatce ulic Pražská a Unhošťská pravděpodobně nerespektoval dopravní značení, čímž nedal přednost v jízdě nákladnímu vozidlu Ford Tranzit, který jel po hlavní komunikaci. Po nárazu se vozidlo převrátilo na bok a poškodilo zábradlí.

Ve věci policisté z obvodního oddělení Kladno-Kročehlavy sdělili mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
21. ledna 2022

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x