Psovodi kladenských strážníků podpořili charitativní akci

Psovodi kladenských strážníků podpořili charitativní akci

Psovodi kladenských strážníků podpořili charitativní akci

Již podruhé byli pozváni psovodi kladenských strážníků na charitativní akci, kterou pořádá boxerský klub v Rakovníku. Letos bylo cílem vybrat finanční prostředky na podporu dvanáctileté Kristýnky, která trpí vzácným onemocněním. V České republice je nyní jediná, která má diagnostikovanou Leukodystrofii s úbytkem bílé hmoty. K těmto problémům se ještě přidal mozečkový syndrom. To znamená, že malá slečna trpí třesem celého těla. Bez pomoci rodičů se sama nedokáže sama o sebe postarat. Problém je jídlo, toaleta a chůze. Dívka je proto upoutaná na vozík. Třes se bohužel zhoršuje. Před dvěma lety začali lékaři v Amsterdamu tuto nemoc zkoumat a zahájili výzkumnou léčbu. Do té byla vybrána i Kristýnka. Bohužel se její stav nezlepšil. Její rodiče se snaží hledat pomoc, kde se dá. Letos poprvé zkusili neurorehabilitační pobyt. Výsledek byl úžasný a rodiče věří, že pravidelné rehabilitace by Kristýnce pomohly. Bohužel jsou pobyty v rehabilitačním zařízení nákladné a rodina nemá dostatek financí.

Pomocnou ruku rodičům podali rakovničtí boxeři. Ti uspořádali charitativní akci, během které diváci mohli vidět v ringu deset zápasů. Mezi borci se předvedli zástupci Armády České republiky, praktický lékař, řidič sanitky, učitelka mateřské školy, umělkyně a klavíristka a také strážník čekatel Městské policie Kladno. Během doprovodného programu svou práci představili psovodi Městské policie Kladno, Vít Heřman a Miroslav Šůs a čtyřnohá parťačka Hanička, belgický ovčák Malinois. Ukázka zadržení pachatele měla u diváků velký úspěch a strážníci i Hanička si zasloužený potlesk užívali.

Kristýnka nebyla jediná, které se v rámci této akce dostalo pomoci. Boxeři ještě předali balíčky s věcmi pro novorozenecké oddělení rakovnické nemocnice. Část finančních prostředků si sama získala také Kristýnka. V aukci se vydražil obraz, který namalovala. Nový majitel obrazu přispěl čtyřiceti tisíci korun. V závěru večera boxeři předali do rukou rodičů dívky výtěžek z celé charitativní akce. V letošním roce se podařilo získat částku převyšující dvě stě tisíc korun.

Strážníci děkují, že se mohli této akce zúčastnit a celý kolektiv pracovníků Městské policie Kladno přeje Kristýnce a jejím rodičům hodně sil v boji s její nemocí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x