Policisté zastavili dodáku, v níž byly ukradené plechy

Policisté zastavili dodáku, v níž byly ukradené plechy

Policisté zastavili dodáku, v níž byly ukradené plechy

Zloděj není policistům neznámý.

Na tísňové lince 158 přijal operační důstojník 22. ledna, před osmnáctou hodinou, hovor od muže, který oznámil, že v Peklově u upuštěné haly vidí svítit svítilny a stojí u ní bílá dodávka. Na místo byly okamžitě vyslány dvě hlídky policistů, a to z obvodního oddělení Unhošť a z kladenského prvosledu.

Prvosledová hlídka cestou do Peklova zastavila v Hřebči podezřelou bílou dodávku, jehož řidiče ztotožnila jako 29letého muže. Policisté zkontrolovali nákladový prostor vozu, kde se nacházelo několik vlnitých hliníkových plechů. Poté se hlídka spojila s unhošťskými policisty, kteří byli u haly a prověřováním na místě zjistili, že byly odcizeny 4 hliníkové plechy ze stropu.

Podezřelého muže posléze eskortovali na obvodní oddělení k potřebným služebním úkonům, kde se při výslechu ke krádeži doznal. Navíc policisté zjistili, že osoba má platnou blokaci řidičského oprávnění a že se jedná o recidivistu v majetkové trestné činnosti, kdy byl již za krádež v posledních třech letech odsouzen.

Devětadvacetiletému muži po veškerých úkonech sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
27. ledna 2022

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x