Platil odcizenou platební kartou

Platil odcizenou platební kartou

Platil odcizenou platební kartou

Recidivistovi hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Kladenští kriminalisté si přišli pro známého recidivistu, který byl již několikrát odsouzen za krádeže. Tentokrát si ke krádeži vysloužil ještě jeden trestný čin navíc.

Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila trestní stíhání proti 37letému muži, kterého obvinila ze spáchání trestného činu krádeže v jednočinném souběhu s přečinem neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Těchto trestných činů se dopustil tím, že poslední srpnový den využil otevřeného okna kabinetu základní školy ve Vodárenské ulici v Kladně, kudy natáhl dovnitř ruku a ujal se dámské kabelky, v níž byla peněženka s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí. S jednou touto platební kartou 31. srpna, v době od 8:40 do 9:05 hodin, platil za zboží do výše částky 500 Kč celkem v pěti případech, avšak poslední, pátá transakce, nebyla provedena z důvodu překročeného denního bezkontaktního limitu karty.

Tímto jednáním způsobil poškozené 56leté ženě škodu přesahující 4 tisíce korun.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
8. listopadu 2021

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x