Nemá peníze ani motorku

Nemá peníze ani motorku

Nemá peníze ani motorku

Za motocykl zaplatil přes tři sta tisíc.

Kladenská policie šetří další případ podvodu na internetu, jehož obětí se stal jedenačtyřicetiletý muž. Ten v první polovině prázdnin objevil na internetu inzerát týkající se prodeje motocyklu zn. Ducati Multistrada 1260 S Grand Tour. E-mailem a před sociální sítě začal komunikovat s prodejcem, jehož mailová adresa byla zaregistrována v Německu. Dne 16. července 2021 se s prodávajícím dohodl, že mu zašle finanční hotovost převodem na účet. Zaslání uskutečnil ve dvou platbách a to 2. 8. 2021 převedl 150.000,- Kč a 6. 8. 2021 151.291,- Kč.

V následujících dnech vznikl na straně prodejce problém s dovezením motocyklu do České republiky a od 25. srpna 2021 s oznamovatelem vůbec nekomunikuje. Motocykl nebyl do dnešního dne dodán a finanční hotovost také prodávající nevrátil.

Skutek je prošetřován jako přečin podvodu a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňujeme občany, aby nereflektovali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 procentech.

nprap. Michaela Nováková

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x