Mladíka, který posprejoval fasádu dětské herny, zadrželi strážníci

Mladíka, který posprejoval fasádu dětské herny, zadrželi strážníci

Mladíka, který posprejoval fasádu dětské herny, zadrželi strážníci

Kdo zničí, poškodí, nebo učiní neupotřebitelnou cizí věc, a způsobí tak škodu na cizím majetku nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci. Stejně bude potrestán, kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou. Tak mluví zákon, to ale nerespektoval mladík, který ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách posprejoval fasádu dětské herny v Kročehlavech.

Při kontrolní činnosti hlídka strážníků zjistila dva muže, kteří postávali u lávky přes Vodárenskou ulici. Po chvilce oba přešli k budově dětské herny a mladík v kšiltovce vytáhl z batohu sprej s oranžovou barvou a začal sprejovat na fasádu budovy. Strážníci okamžitě zasáhli a dvojici vyzvali slovy: „Městská policie, zanechte svého protiprávního jednání!“ Tato věta na dvojici zapůsobila jako startovací pistole na atlety. Oba muži se dali okamžitě na útěk. Autor nastříkaného nápisu při běhu odhodil sprej a snažil se strážníkům ze všech sil utéct. Po několika metrech sprintu byl, ale hlídkou zadržen. Druhému muži se útěk vydařil.

Během cesty zpět k popsané fasádě, se muž hlídce přiznal, že na fasádu sprejoval. Cestou strážníci zajistili odhozený sprej s barvou a mladík hlídce ukázal obsah svého batohu, ve kterém měl uschované další barvy.

Hlídka na místo přivolala Policii České republiky a mladíka podezřelého ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci předala k dalšímu šetření. Škodu na majetku vyčíslí dodatečně majitel objektu.

Znovu se ukázalo, jak je účinné kombinování pěších a motorizovaných hlídek kladenských strážníků, kterým se tak daří naplňovat základní filozofii ředitele Městské policie Kladno – Vidět a být viděn.

Alena Purkytová

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x