„Lavičková vyhláška“ v praxi strážníků

„Lavičková vyhláška“ v praxi strážníků

„Lavičková vyhláška“ v praxi strážníků

Kladno – město pro kvalitní život. I tímto heslem se, mimo jiné, řídí strážníci Městské policie Kladno. Velkým pomocníkem v jejich práci je Městský dohlížecí kamerový systém a také Vyhláška města č. 2/22 O zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku a zlepšení vzhledu města. Veřejnost jí zná spíše pod pracovním názvem „Lavičková vyhláška.“ A právě na pořádek a čistotu se v poslední době zaměřuje pozornost strážníků. Ve spolupráci s pracovníky Odboru životního prostředí Magistrátu města Kladno provedli strážníci kontrolu okrasných keřů a kontejnerových stání. Během této kontroly byl zjištěn nepořádek v podobě dek, koberců, kartonových krabic, matrací, ale také výkalů po lidech bez domova, kteří si okrasné keře pletou s veřejným WC. Protože úklid takovýchto míst stojí obyvatele města nemalé peníze, dojde během vegetačního klidu k prosvětlení a prořezání okrasných keřů. To umožní lepší kontrolu a dohled nad těmito místy.
S příchodem chladného počasí lidé bez domova vyhledávají teplá a suchá místa, kterými jsou sklepy a společné prostory domů, toalety v obchodních domech a podobně. Hlídky často vyjíždějí na oznámení občanů, že v domě přespávají cizí osoby, po kterých zůstává velký nepořádek. Proto Městská policie Kladno upozorňuje obyvatele, aby zavírali a zamykali vchodové dveře domů. Úklid po těchto nechtěných a nezvaných návštěvnících pak platí všichni nájemníci a majitelé.
Lidé bez domova mohou požádat o pomoc Český červený kříž, který jim poskytne čisté oblečení, občerstvení a sprchu. Jedinou podmínkou je, že tyto osoby nesmí být pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek.
Městská policie Kladno si váží spolupráce občanů, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijeme. Hlídky nemohou být přítomny na všech místech, a proto je tato spolupráce velmi potřebná.

Alena Purkytová

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x