Kriminalistům došla trpělivost s recidivistou krádeže

Kriminalistům došla trpělivost s recidivistou krádeže

Kriminalistům došla trpělivost s recidivistou krádeže

Obviněný skončil ve vazbě.

Nenapravitelný a několikrát trestaný 24letý muž, který opakovaně kradl v obchodech, skončil ve vazbě.
Kladenským kriminalistům už došla trpělivost a proti recidivistovi zahájili trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže. Této trestné činnosti se dopouštěl opakovaně i přesto, že byl za takové jednání v posledních třech letech odsouzen.

Krádeží se dopustil celkem ve 4 případech. V půlce října loňského roku vstoupil do prodejny v Arménské ulici v Kladně, kde z regálu odcizil 3 konzervy tuňáka a s tímto zbožím prošel pokladní zónou bez zaplacení. Na začátku prosince, 2. prosince 2021 dopoledne, odcizil v prodejně na Náměstí Sítná, dva šampony a ty vložil do batohu. Poté bez zaplacení prošel pokladnou ven. Následně 5. února 2022 v obchodním domě v Hřebečské ulici odcizil dva opalovací krémy a sprchový gel. Toto zboží schoval pod bundu a opět bez zaplacení opustil prodejnu. O dva dny později, tj. 7. února, v drogerii v obchodním centru v ulici Petra Bezruče, odcizil holící strojek se třemi nástavci.

Těmito jednáními způsobil škodu přesahující 1500 korun.

Vzhledem k tomu, že obviněný 24letý muž, se dopouštěl krádeží opakovaně, a to i přesto, že byl v posledních třech letech za tento trestný čin odsouzen, kriminalisté podali návrh na vzetí jeho osoby do vazby. To bylo akceptováno a nyní si vyčkává na svůj trest, kdy mu hrozí až tři roky odnětí svobody, ve vazební věznici.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
11. března 2022

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x