Krádež baterie světelného dopravního značení se muži nepovedla

Krádež baterie světelného dopravního značení se muži nepovedla

Krádež baterie světelného dopravního značení se muži nepovedla

V poslední době hlídky strážníků častěji vyjíždějí na oznámení občanů a pracovníků obchodů, kteří viděli nebo zadrželi pachatele různých krádeží. Díky všímavosti jednoho z řidičů, strážníci zadrželi muže, který se snažil o krádež baterie, která napájí světelné dopravní značení.

Na tísňovou linku kladenských strážníků oznámil řidič, že u uzavírky mostu v ulici Dukelských hrdinů viděl zaparkované vozidlo bílé barvy a muže, který manipuluje s dopravním zařízením. Hlídka okamžitě vyjela na místo a zjistila, že muž má na zadním sedadle vozidla naložen akumulátor, který je určen k napájení světelného zařízení a také podstavec. Na zemi zůstal ležet odštípnutý napájecí kabel a štípací kleště. Podle označení na světelném zařízení strážníci zjistili majitele a vyžádali si na místo technika společnosti, aby vyčíslil způsobenou škodu. Technik po příjezdu zjistil, že muž pokusem krádeže způsobil škodu dvanáct tisíc korun. Pachatele podezřelého ze spáchání trestného činu krádeže strážníci předali do rukou přivolaných policistů.

Díky spolupráci občanů se strážníky se daří pachatele krádeží, vandalismu nebo sprejerství odhalovat, a tak chránit majetek obyvatel. Kladenští strážníci tímto děkují všímavým občanům.

Alena Purkytová

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x