Bezpečnost občanů našeho města a ochrana majetku by měla být věcí nás všech

Bezpečnost občanů našeho města a ochrana majetku by měla být věcí nás všech

Bezpečnost občanů našeho města a ochrana majetku by měla být věcí nás všech

Hlavní náplní práce strážníků Městské policie Kladno je bezpečnost občanů města, ochrana veřejného pořádku a také ochrana majetku. Velkou pomocí při plnění úkolů strážníků jsou sami občané.

Všímavost a hlavně to, že nejsou lidé lhostejní k tomu, co se okolo nich děje, často pomáhá hlídkám strážníků při odhalení a dopadení osob, které nerespektují žádná pravidla a často vyvolávají problémy, ruší veřejný pořádek, znečišťují veřejná prostranství a způsobují nemalé škody na soukromém nebo veřejném majetku, včetně škod na majetku města Kladna. Příkladem takové pomoci může být případ, který se stal ve čtvrtek večer.

Muž oznámil na tísňovou linku strážníků, že z okna svého domu pozoruje mladíka, který se pohybuje po ulici a pokouší se klíči, které má v ruce, otevřít zaparkovaná vozidla. Oznamovatel na mladíka křiknul a ten z místa utekl. Prověrkou záznamu z Městského dohlížecího kamerového systému operátor zjistil, že muž odpovídající popisu zašel do nedaleké ubytovny. Hlídka mladíka na ubytovně dohledala. Ukázalo se, že se jedná o nezletilého chlapce, který v autobuse nalezl svazek klíčů od aut. Místo toho, aby nález odevzdal řidiči, rozhodl se vyzkoušet, zda nenajde ke klíčům odpovídající vozidlo. Strážníci klíče převzali jako nález, provedli kontrolu vozidel, ta byla bez poškození a rodiče chlapce poučili o tom, že jeho jednání předají na Odbor sociálně právní ochrany dětí magistrátu města Kladno.

Všímavost, spolupráce a komunikace všímavých občanů města jsou velkými pomocníky v práci strážníků. Za to strážníci Městské policie Kladno občanům
děkují.

Alena Purkytová

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x