Alkohol za volantem, založení skládky, ztracená peněženka to vše zaměstnalo strážníky během uplynulého víkendu

Alkohol za volantem, založení skládky, ztracená peněženka to vše zaměstnalo strážníky během uplynulého víkendu

Alkohol za volantem, založení skládky, ztracená peněženka to vše zaměstnalo strážníky během uplynulého víkendu

Strážníci Městské policie Kladno mají za sebou další náročný víkend. Během něj vyjížděly hlídky hned k několika oznámením rušení nočního klidu a občanského soužití. Během noční směny upoutal pozornost hlídkujících strážníků vůz, který kličkoval po ulici Milady Horákové. Hlídka dala řidiči pokyn k zastavení vozidla. Při oslovení řidiče strážníci zjistili krvácivé zranění v jeho obličeji. Na dotaz, kde si zranění způsobil, muž odpověděl, že spadl do škarpy, když pomáhal v obci Nouzov cyklistovi, kterého viděl sedět ve škarpě, do které pak sám spadl. Lékařské ošetření řidič odmítl. Dechová zkouška, které se na výzvu hlídky podrobil, ukázala 2,28‰ alkoholu v dechu. Řidiče si tak k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté. Alkohol hrál hlavní roli i v dalším oznámení. To učinil na tísňovou linku strážníků taxikář, který přivezl zákaznici do ulice Hřebečská. Ta odmítla za službu zaplatit a vystoupit z taxíku. Po příjezdu strážníků na místo, si vše žena rozmyslela a svůj dluh uhradila. Ovšem domů již nedošla. Posadila se na chodník a nebyla schopná se zvednout. Při dechové zkoušce přístroj ukázal hodnotu 3,22‰ alkoholu v dechu. Žena byla převezena na expektační pokoj kladenské nemocnice.
V sobotu oznámila na tísňovou linku strážníků pracovnice čerpací stanice, že jeden ze zákazníků vyložil odpad ze svého auta v prostoru stanice, uklidil své vozidlo a odjel. Lustrací registrační značky vozidla, byla zjištěna majitelka. Ta uvedla, že vozidlo uklízel a řídil její přítel, že něco vyhodil neví. Strážníci kontaktovali muže, který se k odložení odpadu a založení skládky doznal. Muž byl hlídkou řešen příkazem na místě a odpad z prostor čerpací stanice uklidil.
Dobrý konec měl nález pánské peněženky, ve které byly osobní doklady, platební karty a hotovost bezmála pět a půl tisíce korun. Peněženku nalezli strážníci při výkonu pochůzkové služby. Díky dokladům, které v ní byly, strážníci vše vrátili majiteli.

Alena Purkytová

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x