Za volantem pod vlivem drog

Za volantem pod vlivem drog

Za volantem pod vlivem drog

KLADENSKO – Ani vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že nedodržování předpisů v silničním provozu, ať už se jedná o riskantní a rychlou jízdu nebo užití alkoholu, či jiných návykových látek a nebo jiné porušení předpisů je velmi riskantní a bezohledné. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. K dodržování těchto dopravních předpisů by neměli řidiči ani opomínat na tolerantnost a slušné chování. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech ostatních účastníků silničního provozu.

Kladenští policisté dne 18. prosince 2019 v podvečerních hodinách v Libušině ulici v Kladně při kontrolní činnosti zastavili osobní vozidlo Škoda Felicie ve směru jízdy Kladno Dubí. Při kontrole bylo zjištěno, že řidičem je dvaatřicetiletý muž z Kladenska, který není držitelem řidičského oprávnění. Policisté muže vyzvali k testu na drogy, který byl s pozitivním výsledkem. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že k jízdě bylo užito osobní vozidlo, kterému skončila platnost pravidelné technické prohlídky v září letošního roku.

Případ nyní policisté prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který podezřelému muži hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 rok.

 

nprap. Jana Šteinerová

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na