Policejní hlídka zachránila muži život

Policejní hlídka zachránila muži život

Policejní hlídka zachránila muži život

KLADENSKO – S provazem se vydal ukončit svůj život do lesa.

 

Dne 20. dubna 2020 v odpoledních hodinách bylo na policejní linku přijato oznámení o mladém muži, který se chtěl pokusit o sebepoškození na provazu zavěšeném na větvi stromu v lese nedaleko areálu kladenského Sletiště.

Na místo oznámení byly ihned vyslány policejní hlídky a ZZS. První se na místo oznámení dostavili policisté oddělení hlídkové služby, kteří se spojili s jedním s oznamovatelů a vydali se propátrávat prostor lesního porostu, kde byl muž naposledy spatřen. Jelikož byl v těchto místech výsledek negativní, přesunula se hlídka propátrávat les směrem na obec Velká Dobrá, kde byl taktéž zaznamenán jeho pohyb další svědkyní. Policisté následně spatřili mezi stromy ukrývajícího se muže odpovídajícího popisu, který se ihned vydal na útěk do hustého lesního porostu. Policisté muže dostihli a odebrali mu lano se smyčkou, které neustále svíral v ruce. Muž se choval velmi apaticky a odmítal s policejní hlídkou komunikovat. Následně muž uvedl, že měl vážný úmysl spáchat sebevraždu, neboť se nachází v tíživé finanční a rodinné situaci a stále opakoval, že chce pustit a jít pryč . Přivolaná posádka ZZS si převzala muže do své péče. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že vypátraným je pětadvacetiletý muž, který byl po prvotním vyšetření umístěn na expektační pokoj v kladenské nemocnici, kde byl střežen policejní hlídkou. Ve večerních hodinách byl muž eskortován do jedné z psychiatrických léčeben.

Na základě všímavosti občanů a profesionálnímu přístupu policistů byl muž vypátrán. Tímto společným a včasným jednáním byl pětadvacetiletému muži z Kladna zachráněn život.

 

nprap. Jana Šteinerová

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na