Otevřená ventilačka přilákala zloděje

Otevřená ventilačka přilákala zloděje

Otevřená ventilačka přilákala zloděje

V pátek 12. července 2019 ve večerních hodinách přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení, že téhož dne od 6:00 do 19:00 hodin došlo k vloupání do bytu v Kladně v ulici Polská. Zatím nezjištěný pachatel vnikl do nemovitosti v přízemí přes otevřenou ventilaci okna v obývacím pokoji a zde odcizil finanční hotovost, notebook a další věci v celkové hodnotě 35.200,- Kč.

Případ je prošetřován jako přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo pachatele, zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti výše zmiňovaného zloděje, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno – Kročehlavy, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat telefonicky na čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

 

Přinášíme několik důležitých rad, jak snížit riziko vloupání do bytu, či domu:

 

 • Dobré sousedské vztahy 

 

  • Pokud máte ochotné sousedy, jsou leckdy lepší než drahý alarm. Udržujte dobré sousedské vztahy a pokud odjíždíte, požádejte souseda, aby nemovitost během vaší nepřítomnosti zkontroloval. Domluvte se na pravidelném vybírání poštovní schránky.
 • Informace na sociálních sítích 

 

  • Vyvarujete se zveřejňování informací o odjezdu z domova na vašem profilu. Pachatelé mohou i tímto způsobem zjistit, že váš byt, či dům nebude obýván a nikdo je nebude rušit při krádeži.
 • Cenné věci a finance patří do banky 

 

  • Velkou finanční hotovost, šperky, cenné sbírky známek a podobné věci nenechávejte nikdy doma v šuplíku. Vložte je na účet, či do bezpečnostní schránky v bance. Pokud máte doma cenné předměty, které nemůžete převézt do úschovy, pořiďte si jejich alespoň jejich fotografie. U drahých spotřebičů uschovejte doklady o koupi. V případě krádeže ulehčíte policistům práci s jejich identifikací. Dobře schovejte i klíčky od auta. Nenechávejte je viset spolu s ostatními klíči na věšáku u dveří.
 • Zavřete okna i dveře, vytáhněte rolety 

 

  • Před odjezdem, nejen na dovolenou, pečlivě zamkněte dveře a zavřete okna. I pootevřená „ventilačka“ poslouží pro vniknutí do domu. Okna zabezpečte bezpečnostní folií a dveře opatřete kvalitním bezpečnostním zámkem. Nenechávejte také stažené rolety, nebo žaluzie. Pokud jsou okna kryta závěsy, či roletami, dáváte jasně na vědomí, že v nemovitosti nikdo není.
 • Elektrospínač může odradit

 

 • Nainstalujte si po dobu odjezdu elektrospínač, s jehož pomocí se občas rozsvítí světlo, nebo se zapne televize. Zloděj tak získá pocit, že v domě, či bytě někdo je. V některých případech pachatele odradí i nainstalovaná kamera, nebo alarm. V mnoha případech postačí i jejich makety.

nprap. Michaela Nováková

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na