Lhala do protokolu

Lhala do protokolu

Lhala do protokolu

Nejednalo se o krádež.

V  srpnu letošního roku jsme žádali veřejnost o pomoc při pátrání po podezřelé ženě, která měla odcizit v obchodním domě v Kladně v Unhošťské ulici mobilní telefon.

Následným šetřením se podařilo vyšetřovatelce případu zjistit, že se věc neudála tak, jak vypověděla poškozená i její matka. Oznamovatelce nebyl mobilní telefon ukraden, ale zapomněla ho v prostoru toalet. Tam ho našla devětadvacetiletá dívka, která si ho přisvojila a následně ho věnovala svému příteli.

Totožnost obou osob byla zjištěna na základě operativního šetření policistů Obvodního oddělení Kladno – město a následně byl skutek překvalifikován na přečin zatajení věci.

Bez trestu však nezůstane ani výše zmiňovaná mladistvá dívka a její matka. Vyšetřovatelka jejich lež posoudila jako přestupek křivého vysvětlení a věc byla předána přestupkové komisi města.

nprap. Michaela Nováková

 

Poznáte osoby na fotografiích

Pomozte policistům zjistit jejich identitu.

V pátek 2. srpna 2019 se na policisty Obvodního oddělení Kladno – město obrátila šestnáctiletá slečna ze Slaného, že jí byl téhož dne, tj. 2. 8. 2019, po jedenácté hodině dopolední v obchodním domě v Kladně v ulici Unhošťská, ukraden její mobilní telefon Samsung Galaxy S9,GB/64GB, černé barvy, který měla oznamovatelka v batohu na zádech a jehož cena byla vyčíslena na 10.500,- Kč.

Policisté během pátrání zjistili možnou pachatelku krádeže. Ta byla zachycena na kamerovém záznamu, který je umístěn v prodejně. Také se podařilo na tomto záznamu zjistit svědka tohoto protiprávního jednání.

Aby se podařilo podezřelou ženu vypátrat a dopadnout, přivítali by policisté poznatky od občanů, které by vedly k odhalení totožnosti této ženy, kterou zachytily výše zmiňované bezpečnostní kamery. Také žádáme muže, který by svým svědectvím mohl objasnit, co se v prodejně stalo, aby se přihlásil vyšetřovateli případu. Pokud by občané poznali i tohoto svědka, nechť sdělí policistům jeho identitu a přispějí tak k řádnému vyšetření případu.

Jakékoliv informace k výše uvedeným osobám je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – město, nám. Edvarda Beneše, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na